Історія закладу освіти

Перша згадка про церковно-парафіяльну школу в селі Ляшки Королівські (давня назва с. Заставне) датована 1820 роком. Вона була збудована на місці старої церкви. Станом на 1901 рік школа була двокласною і знаходилася біля церкви, навчалося в ній 145 школярів. Першими вчителями були Антоніна Гаяс та Стефа Секрета.
Проходили роки, збудовано нову двоповерхову школу на місці старої, яка спочатку була семирічною, а далі – восьмирічною. Директором школи на той час працював прекрасний педагог, патріот України – Гончар Григорій Ілліч. До творення навчального закладу мають відношення ветерани педагогічної праці: Колтун В.А. – заступник директора з навчально-виховної роботи на протязі 18 років, Гончар З.Й., Цибрівський С.В., Цибрівська С.О., Дика Н. Г., Лабінська Н.С., Денега С.Я., Філіна М.Р., Добуш А.П., Киценюк М. І., Киценюк Г.І., Лабінська С.П., Кузьма М. І., Линда О. П., Балич Г. М., Блонський П. О.
Нове приміщення школи планувалося як добудова архітектором Матвієвим О.В, вихідцем села. Насправді у 1979 році збудовано велику, світлу школу, яка сьогодні милує око сучасною забудовою, є окрасою села, центром духовності, освіти та культури.
Директором школи, який займався питаннями будівництва школи і отримав символічний ключ від будівельників був Володимир Іванович Линда. У 1989 році школа отримала статус середньої. Змінювалися директори школи: Линда О.П., Криховець О.П., Гарасим’як В.В.
Сьогодні на посаді директора школи працює Когут Тарас Богданович, заступниками директора з навчально-виховної та виховної роботи є Балич Л.М.
У 2009 році Заставнянська середня школа І-ІІІ ст.перейменована на Заставненський навчально-виховний комплекс. На даний час в Заставненському НВК працює 22 педагогічних працівники, з яких 5 спеціалісти вищої категорії, 5 спеціалісти І категорії, 6 спеціалістів ІІ категорії, 3 спеціалісти вищого посадового окладу, 2 спеціалісти. Поряд з досвідченими вчителями працюють молоді вчителі-випускники нашої школи: Балич О.В., Балич С.Я., Грех М.М.
У жовтні 2009 року на базі Заставненського НВК створено ДНЗ «Віночок». На урочисте відкриття запрошено представників відділу освіти, РДА і представника від духовенства. Дитячий заклад об’єднав 25 дошкільнят різної вікової категорії. Тут працюють 2 вихователі, 1 помічник вихователя, музичний керівник, медична сестра та кухар.
У березні 2021 року НВК перейменовано на Заставненський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Глинянької міської ради. А з 1 вересня 2021 року директором закладу призначена Куць Надія Михалівна - вчитель вищої категорії, старший вчитель.
Кiлькiсть переглядiв: 853